A sikeres emberekről – függetlenül attól, hogy az élet mely területén aratták le a babérokat – sokan hajlamosak azt gondolni, hogy kizárólag a szerencsének köszönhetik, hogy megvalósították az álmaikat. Nyilván fontos, hogy jókor legyünk jó helyen, vagy hogy kipattanjon a fejünkből egy egyedülálló ötlet, azonban önmagában még ez sem elég: az elhivatottság, a folyamatos fejlődés és megújulás legalább ilyen sokat nyom a latban.
Ezt igazolja Olariu Monica példája is, aki korábban egy bankban dolgozott (innen ment szülési szabadságra is), ám mire második gyermeke születése után eljött az idő, hogy ismét munkába álljon, már egy világszerte ismert céget vezetett. Kislányként is arról álmodozott, hogy kreatív alkotómunkát végezzen, ami lássuk be, egy pénzintézetnél nem igazán valósulhatott meg. A fordulópont egészen 2012-ig váratott magára, ekkor hívta életre a szülők és gyerekek számára is sok örömet tartogató ISARA márkát. A Monica által kifejlesztett, egyedülálló ergonomikus babahordozók nemcsak a felhasználók körében örvendenek nagy népszerűségnek, hanem szakmai berkekben is, amit az utóbbi időben szerzett nemzetközi díjak bizonyítanak. De ne szaladjunk ennyire előre! Monica története nem csak a szakmai sikerek miatt figyelemreméltó, hanem magyar vonatkozása miatt is: bár Romániában éltek, nagymamája nem csak beszélni, de írni és olvasni is megtanította magyar nyelven, amihez épp ezért sosem múló szeretet fűzi Monicát.
Monica kislányként, a nagyszüleivel
Milyen emlékeket őrzöl a nagymamádról, akitől magyarul is megtanultál?
Túlzás nélkül állíthatom, hogy olyan volt számomra, mint egy második anyuka, ugyanis kicsi koromban ő viselte gondomat, amíg a szüleim dolgoztak. Leírhatatlanul szerettem őt, sőt, a mai napig is szeretem, annak ellenére, hogy már hosszú ideje nincs közöttünk. A nagymamámról számtalan felejthetetlen élményt őrzök: amikor kicsi voltam, mindig magyarul olvasott nekem meséket, és a kertjében gyönyörű virágok nyíltak, imádtam nézni, ahogy ezeket
gondozta. Ő készítette a világ legfinomabb főtt kukoricáját, és mindig azt mondta nekem: “Te vagy a mama szeme fénye”. Még akkor is sokat voltunk együtt, amikor nagyobb lettem és ő megbetegedett, csodajókat römiztünk mi ketten. Látod, most sem tudok sírás nélkül mesélni Róla…
Hogyan fedezted fel a babahordozás örömét?
Amikor a kisfiam megszületett, ajándékba kaptam egy babahordozót. Mivel ez nem ergonomikus babahordozó volt, nagyon nehézkes volt vele a hordozás. Nemcsak a kisbabám érezte magát kényelmetlenül benne, hanem az én vállam és hátam is rettentően megfájdult. Egy hajszál választott el attól, hogy letegyek a hordozásról, amikor rátaláltam az újszülötteknek ajánlott rugalmas hordozókendőkre. Össze sem lehet hasonlítani az élményt a korábban szerzett rossz tapasztalatainkkal: a kisfiam hosszabb időn keresztül is boldogan nézelődött, nekem pedig nem hogy fájdalmat nem okozott, hanem kifejezetten kényelmes volt a hordozás. Dióhéjban így kezdődött a mi közös hordozós történetünk, ami nélkül az ISARA márka sem jöhetett volna létre.
Monica a kislányával, akit születésétől fogva hordozott
Mivel foglalkoztál, mielőtt beleszerettél volna a babahordozásba és hivatásodul is ezt választottad volna?
Egy bankban dolgoztam, az álommunkát azonban nem ez jelentette számomra. Akkor éreztem úgy, hogy szakmailag kiteljesedtem és a helyemre kerültem, amikor a saját márkám felépítésével kezdtem foglalkozni. Minden percét élveztem, mert egyre több csodás embert ismertem meg – a babahordozó közösségek egészen fantasztikusak!
Amikor a bankban dolgoztál, érezted, hogy még nem találtad meg az igazit munka terén?
Egészen kicsi koromtól kezdve arról ábrándoztam, hogy dizájnerként dolgozzak, vagyis olyan munkát álmodtam magamnak, ahol szabadjára engedhetem a fantáziámat és alkothatok. Ha ezt vesszük alapul, akkor valóban nem voltam a helyemen szakmailag, mégsem érzem úgy, hogy elvesztegetett lenne az az idő, amit a pénzügyi szektorban töltöttem. Az ott szerzett tudásnak és tapasztalatoknak a mai napig nagy hasznát veszem a mindennapokban, hiszen a munkám nemcsak a babahordozók tervezéséről szól, hanem fontos üzleti döntésekkel is tarkított. Összességében tehát azt mondhatom, hogy hálás vagyok a korábbi munkámért, még így is, hogy tudtam róla, hogy nem lesz végleges, hiszen az igazi kihívást a kreatív feladatok jelentik számomra.
A híres-neves rugalmas kendő, amivel öröm a hordozás
Ezek után adja magát a kérdés: hogyan kezdtél hozzá az ISARA márka felépítéséhez?
Amikor 2012-ben a kislányommal voltam várandós, résztvettem egy hordozási tanácsadói képzésen, Londonban. Az itt szerzett ismereteknek köszönhetően őt a születésétől kezdve hordoztam, és egy egészen új világ kapui nyíltak meg előttem: nagyszerű volt felfedezni, hogy milyen sokféleképp hordozhatom őt ergonomikusan, vagyis úgy, hogy mindkettőnk számára egészséges és kényelmes legyen.
Azt az örömet, amit a hordozásnak köszönhetően éltünk meg, szerettem volna megosztani a kis- és nagygyermekes családokkal, ezért még abban az évben megalapítottam a saját cégemet. Az induláskor vicces feliratokkal ellátott várandóspólókat és az imént említett rugalmas hordozókendőket kínáltuk a leendő és újdonsült szülőknek, nem sokkal később pedig megalkottuk az első, szélességében és hosszúságában is állítható ergonomikus babahordozót. Egy év fejlesztés, tesztelés és tökéletesítés után úttörőként dobtuk piacra azt a csatos babahordozót, ami együtt nő a gyerekekkel és teljes mértékben személyre szabható.
Hogyan választottad ki az ISARA márkanevet?
A célom az volt, hogy egy olyan szót vagy kifejezést találjak, ami tökéletesen illik a babahordozáshoz, és engem is megfog. Egyre határozottabban körvonalazódott bennem, hogy olyan nevet kell választanom, ami azt sugallja, hogy ,,közel a szívedhez”. Ezt a kifejezést számos nyelvre lefordítottam, mert kíváncsi voltam, hogy hangzik a különböző országokban. Amikor meghallottam a filippínó változatot, azt, hogy ISARA, rögtön tudtam, hogy megtaláltam, amit kerestem.
Hogyan bátorítanád azokat, akik hozzád hasonlóan érzik, hogy változásra lenne szükségük, valami mégis visszatartja őket, hogy megtegyék az első lépést?
Azt gondolom, hogy vannak olyan helyzetek, amikor fejest kell ugranunk az ismeretlenbe, főleg akkor, ha az ösztöneink azt súgják, hogy ez számunkra a helyes irány. Én azt vallom, hogy oda kell figyelnünk a belső hangra, és ha onnan is megerősítést kapunk, akkor érdemes megragadni a kínálkozó lehetőségeket.
Azt, hogy érdemes volt az ösztöneidre hallgatni, az is igazolja, hogy az ISARA fiatal márkaként is sikert sikerre halmoz. Mit gondolsz, mi a titka annak, hogy egyre több nemzetközi elismerésben részesültök?
Az első és legfontosabb az elszánt és kitartó munka. Hat évvel ezelőtt, amikor életre hívtam az ISARA-t, egyedülálló újdonságnak számított a szélességében és hosszában is állítható ergonomikus babahordozó (ami tökéletesen személyre szabható, figyelembe véve mind a gyerekek, mind a szülők adottságait), hiszen akkoriban csak a fix strukturált hordozók terjedtek el. A befektetett energiánk végül meghozta a gyümölcsét, ugyanis ma már világszerte ismerik és szeretik az egykor kuriózumnak számító hordozóeszközöket. A másik, ami nélkül sosem juthattunk volna el idáig, az a maximalizmusom: mindig is arra törekedtem, hogy a legapróbb részletek is tökéletesek legyenek a hordozóinkon, mert – hűen az ISARA névhez –szívügyemnek tartom a kiváló minőséget.
Monica személyes favoritja, a kézzel hímzett hordozó
Neked melyik a személyes kedvenced a hordozóitok közül?
Bár a rugalmas hordozókendőkkel ,,első érintésre” szerelembe estem, a szívemnek mégis a kézzel hímzett kollekció darabjai a legkedvesebbek. Mindig is fontosnak tartottam a hagyományokat, ezekkel a hordozókkal pedig tovább ápolhatjuk azokat, a gyerekeinken keresztül. A tradicionális motívumokat kézzel varázsolják a hordozókra, ezért minden egyes öltés tele van szeretettel. A kollekció különlegessége, hogy minden darab egyedi, az aprólékos munka miatt pedig egy nap csak egy ilyen hordozó készül.
Ha valaki kedvet kapott a hordozáshoz, de nem járatos ebben a témában, annak mit javasolsz, mire figyeljen mindenképpen a vásárlás előtt?
Én azt vallom, hogy leginkább a kicsik biztonságát kell szem előtt tartani. Ami nagyon fontos mind a gyerekek, mind a szülők számára, hogy ergonomikus hordozóeszközt használjunk – csak olyan hordozó mellett tegyük le a voksunkat, amelyik rendelkezik a megfelelő biztonsági tanusítványokkal. Az ISARA rendelkezik a Nemzetközi Csípődiszplázia Intézet (IHDI) ajánlásával, és megfelel mind az európai, mind az amerikai biztonsági előírásoknak.
Miért nem érdemes elcsábulni azoknak a daraboknak, amelyek töredékébe kerülnek az ergonomikus hordozóknak?
Való igaz, hogy az ergonomikus babahordozók ára vetekszik egy márkás babakocsiéval, ennek azonban megvan az oka: azok a hordozók, amik feltűnően olcsók, sok esetben silány minőségűek – előfordulhat, hogy nem organikus anyagok felhasználásával készültek, vagy ami ennél is rosszabb, hogy nem rendelkezik a szükséges biztonsági tanusítványokkal. Úgy gondolom, hogy a babahordozó vásárlása az egyik legjobb befektetés, ha fontosnak tartjuk a gyerekek testi-lelki egészségét és biztonságát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.